KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12746243
nr 1274 6243
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Etsning, Motiv från djurön, signerad. Motivet: 23x29 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 9 september 2019
kl 19:24:17
300 kr
1.000 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman